Co wiemy na temat platformy e-kruk.pl?

Kiedy pojawiają się kłopoty finansowe odczuwamy dyskomfort i niepokój. Właśnie wtedy, bardziej niż kiedykolwiek, chcemy mieć kontrolę nad swoim budżetem oraz spłacaną należnością. Być może nie wszyscy o tym wiedzą, ale firma windykacyjna KRUK, posiada platformę, dzięki której możemy trzymać „rękę na pulsie”.

Platforma internetowa, o której mówię, to e-kruk.pl. Jak działa i jakie daje możliwości? Pierwszym krokiem jest zarejestrowanie się w serwisie. Określamy swój login, podajemy numer PESEL, hasło oraz adres e-mail.. PESEL jest konieczny dla weryfikacji i pewności, że nikt niepowołany nie będzie miał wglądu w nasze dane. Dodatkowo należy pamiętać, że takie informacje jak adres zamieszkania, data urodzenia, czy PESEL są danymi poufnymi i podlegają one ustawie o ochronie danych osobowych.

Następnie czekamy aż na naszą pocztę e-mailową przyjdzie list od KRUKA, w którym otrzymamy login. Kolejnym krokiem jest zalogowanie do serwisu i sprawdzenie wysokości naszego długu. Możemy również sprawdzić ile spłaciliśmy do tej pory oraz kto jest naszym wierzycielem. Więcej informacji otrzymamy, gdy klikniemy przycisk „szczegóły”. Tam też znajdują się proponowane przez firmę raty, które mielibyśmy spłacać co miesiąc naszą należność. Nie zawsze jednak stać nas na proponowane raty. Co wtedy?

W taki przypadku sami możemy zaproponować wysokość rat, a system określi nam jak długo, będziemy musieli je spłacać. Dzięki temu, zamiast 200 zł miesięcznie, możemy płacić np. 100 zł. Gdy już zaakceptujemy wysokość rat, wtedy czekamy na list od KRUKa i postępujemy z nim tak jak opisałem na początku.

Z tego rozwiązania wynika również kilka korzyści, o których już co nieco wspomniałam.
1) Kontrola nad zadłużeniem.
2) Dostosowanie rat spłaty zadłużenia do własnych potrzeb.
3) Zapobieganie procesowi egzekucji komorniczej.
4) Rejestracja i korzystanie z serwisów są bezpłatne.
5) Brak potrzeby wychodzenia z domu, w celu uregulowania spraw z wierzycielem i pośredniczącą mu firmą.

Rozwój technologii informacyjnej, każdego dnia ułatwia nam życie. I pomimo, że wciąż posiadamy dług, który musimy spłacić, czynność ta staje się nieco prostsza i przyjaźniejsza dla dłużnika.