Czym są SKOK-i?

Ostatnimi czasy coraz więcej słyszy się o organizacjach nazywanych SKOK-ami.

Jest to nic innego jak związek ludzi, którzy są połączeni poprzez takie czynniki jak praca lub chęć wspólnej organizacji. Do SKOK-ów mogą należeć jednostki środowisk religijnych, które działają na mocy prawnej.

 

Historia i rola SKOK-ów

Historia SKOK-ów w Polsce sięga 1992 roku. Inna ich nazwa to unie kredytowe. Podobne instytucje znajdziemy w 103 innych krajach, gdzie ogólnie do SKOK-ów przynależy 208 milionów ludzi.

SKOK-i odgrywają ważną rolę jeżeli chodzi o kwestie takie jak pożyczka czy oszczędzanie. Stanowią bardzo dobrą alternatywę dla osób, które chcą wziąć kredyt na dogodnych warunkach. Oferta SKOK-ów to propozycje przygotowane zarówno dla osób, które prowadzą własny biznes jak i dla pojedynczych jednostek. Wśród rozległej oferty kas oszczędnościowych znajdziemy wszelkie rodzaje kredytów, przy czym przedsiębiorcy mogą korzystać z kredytów na planowane inwestycje.

 

Zalety kas spółdzielczych

Zaletami wzięcia kredytu w SKOK-u jest również krótki czas oczekiwania na przyznanie pieniędzy oraz brak przymusu uzupełniania wielu formalności. Jeżeli chodzi o oszczędzanie, to ofertą SKOK-ów są przede wszystkim lokaty, czyli długoterminowy sposób na uzyskanie środków pieniężnych. Tutaj również istnieje wiele możliwości – możemy wybrać lokatę z oprocentowaniem zmiennym, stałym, z codzienną kapitalizacją odsetek oraz wiele innych opcji.

SKOK-i dają także możliwość zaoszczędzenia na przyszłą emeryturę, dzięki indywidualnym kontom emerytalnym, dzięki czemu stawka uzyskiwana z III-ego Filara jest znacznie wyższa. Wybór SKOK-ów to na pewno ciekawa alternatywa dla oferty jaką posiadają banki. Dlatego przed podjęciem decyzji odnośnie wzięcia kredytu lub zainwestowania w lokaty, warto jest dokładnie zapoznać się z ofertą jaką mają unie kredytowe.