Sprawdź, czy jesteś w rejestrze dłużników. Za darmo.

Na uporządkowanie domowego budżetu nigdy nie jest za późno. Jeśli masz do zapłaty zaległe rachunki, ratę za samochód lub czynsz z zeszłego miesiąca, postaraj się jak najszybciej uregulować zaległe zobowiązania. Wiedząc, że posiadasz jakieś zaległości, warto sprawdzić, czy Twoje dane figurują w rejestrze dłużników.

Planuj z głową

 

Z początkiem roku robimy liczne podsumowania, ale też stawiamy sobie postanowienia. Wiele osób rozważa w tym czasie wzięcie kredytu na zakup mieszkania, nowego samochodu czy sprzętu ADG. Zanim jednak pójdziesz do banku, sprawdź, czy nie zalegasz z zapłatą zobowiązań. W tym celu skorzystaj z usług, jakie oferuje Rejestr Dłużników. Za darmo, raz na pół roku, możesz sprawdzić siebie i dowiedzieć się, jakie wpisy (pozytywne i negatywne) na Twój temat znajdują się w Rejestrze oraz kto chciał mieć do nich dostęp w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

 

Jak pobrać raport na swój temat?

 

Rejestr Dłużników ERIF BIG S.A. przygotował dla swoich klientów-konsumentów dedykowany im serwis internetowy infoKonsument.pl. Za jego pośrednictwem możesz pobrać raport na swój temat oraz uzyskać wiele przydatnych informacji dotyczących działalności BIG-ów. Co musisz zrobić, aby sprawdzić siebie? Najpierw załóż na stronie infoKonsument.pl bezpłatne konto. Od razu po założeniu konta będziesz mógł sprawdzać i monitorować przedsiębiorców. Następnie dokonaj pełnej aktywacji konta, a po weryfikacji Twoich danych, będziesz mógł pobrać raport na swój temat oraz informację o tym, kto w ciągu ostatnich 12 miesięcy sprawdzał Cię w Rejestrze i jaką informację otrzymał. Pełna aktywacja konta umożliwia Ci również dopisywanie Twoich dłużników do Rejestru.

 

Zadbaj o swoją zdolność kredytową

 

Jeśli w raporcie na swój temat znajdziesz informacje negatywne (o zaległościach finansowych), postaraj się jak najszybciej spłacić zobowiązania. Dzięki temu Twoje dane zostaną usunięte z Rejestru. Pamiętaj również, że w Rejestrze Dłużników gromadzone są nie tylko informacje negatywne, lecz również pozytywne (o terminowej spłacie zobowiązań). Wpisy pozytywne mogą wspierać pozytywną ocenę Twojej zdolności kredytowej, możesz także wykorzystać je podczas negocjacji umowy z bankiem, operatorem telefonii komórkowej czy dostawcą Internetu lub podczas zakupów na raty.